სპორტი › ხელბურთი | თბილისი

ხელბურთში ჯემალ ცერცვაძის თასის პირველი გათამაშება

ხელბურთში ჯემალ ცერცვაძის თასის პირველი გათამაშება იწყება
ხელბურთში ჯემალ ცერცვაძის თასის პირველი გათამაშება იწყება

16 მაისს გლდანის ხელბურთის დარბაზში იწყება ხელბურთის ვარსკვლავის, ჯემალ ცერცვაძის 75 წლისთავისადმი მიძღვნული საერთაშორისო ტურნირი თექვსმეტწლამდელ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

შეჯიბრების ფორმატი ფორმატი ასეთია: ბიჭებში ოთხი გუნდი, საქართველოს ორი ნაკრები, სომხეთი და აზერბაიჯანი ორ წრედ ითამაშებენ, ხოლო გოგონებში ამ ოთხეულს ემატება პოლონეთი. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ პირველ-მეორე ადგილზე გასული გუნდები ჩემპიონის ვინაობას გაარკვევენ, ხოლო მესამე-მეოთხე  ადგილები ითამაშებენ ბრინჯაოს მედლისთვის. ტურნირი 19 მაისს დასრულდება, ხოლო გაისიდან ყოველწლიური გახდება.

ჯემალ ცერცვაძის თასი
(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)
16-19 მაისი, გლდანი
თამაშების განრიგი

16 მაისი

11:00 გოგონები საქართველო 1 - სომხეთი
12:00 გოგონები  საქართველო 2 - აზერბაიჯანი
13:00 ბიჭები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი
14:00 საზეიმო გახსნა
14:30 ბიჭები საქართველო 2 - სომხეთი
15:30 გოგონები პოლონეთი - საქართველო 2
16:30 გოგონები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი

17 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 - სომხეთი
12:00 ბიჭები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი
13:00 გოგონები სომხეთი - პოლონეთი
14:00 გოგონები საქართველო 1 - საქართველო 2
15:00 ბიჭები საქართველო 1- საქართველო 2
16:00 ბიჭები აზერბაიჯანი - სომხეთი

18 მაისი

11:00 გოგონები პოლონეთი - აზერბაიჯანი
12:00 გოგონები საქართველო 2 - სომხეთი
13:00 ბიჭები საქართველო 1 - სომხეთი
14:00 ბიჭები საქართველო 2 - აზერბაიჯანი
15:00 გოგონები საქართველო 1 - პოლონეთი
16:00 ბიჭები საქართველო 1- საქართველო 2
17:00 გოგონები სომხეთი - აზერბაიჯანი

19 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი
12:00 ბიჭები საქართველო 2 - სომხეთი
13:00 გოგონების მატჩი მესამე ადგილისთვის
14:00 გოგონების ფინალი
15:00 ბიჭები აზერბაიჯანი - სომხეთი
16:00 დაჯილდოება და საზეიმო დახურვა

საქართველო 2  (ბიჭები)
მეკარეები: გიორგი ვათიაშვილი (გორი), გიორგი ხარაიშვილი (იმედი)
მოთამაშეები: ნოდარ მაისურაძე, გიგა ზარნაძე (პეგასი), ლევან მამულაშვილი
(ქარიშხალა), თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი ტიელიძე, ტარიელ მჭედლიშვილი
(გორი), გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი),  თამაზ კორაშვილი (მამული), ბექა
მეძმარიაშვილი, ენრიკე ბაზანოვი (შევარდენი), ვუსალ ჰუსეინოვი, გიგა
ბაინაზიშვილი, გიორგი მიქავა (იმედი), ბექა დანელიშვილი (თელავი), ნიკოლოზ
ბაჯალაძე (ფოთი)
მწვრთნელები: მამია კობახიძე, ლევან ოსიყმაშვილი

საქართველო 2 (გოგონები)
მეკარეები: თინათინ ყაველაშვილი (პეგასი), ელენე გუბელაძე (ყვარელი)
მოთამაშეები: თამარ გიორგაძე (მამული), ლელა მორჩაძე, კესო შოშიტაშვილი
(პეგასი), ანა ჭითანავა, მარიამ ყუფუნია, ნინო სიხარულიძე, ლიკა ფარცვანია
(ფოთი), ქეთა კუნელაშვილი, სოფო იორდანიშვილი, თამთა თეთრაშვილი, თამარ
კუპატაძე, თამუნა იორდანიშვილი (ყვარელი)
მწვრთნელები: ნინო წივწივაძე, ირმა ციცქიშვილი

საქართველო 1 (ბიჭები)
მეკარეები: სანდრო ხანდოლიშვილი (ქარიშხალა), დათო მამულაშვილი (რუსთავი)
მოთამაშეები: ერეკლე არსენაშვილი, გიგი ფერაძე, ლუკა ბულბულაშვილი, ირაკლი
კბილაშვილი (ქარიშხალა), გიორგი ბიბილეიშვილი, გიორგი მიქაძე (ფოთი),
გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი),ზაალ ზაალიშვილი (შევარდენი) ლუკა გაწერელია,
ზურაბ გოგავა (პეგასი), ხაზეინ რუსტამოვი, ზეზვა იობაშვილი (იმედი)
მწვრთნელები: გიორგი ქობელაშვილი, გიორგი გვაზავა

საქართველო 1 (გოგონები)
მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), მარიამ ჩაჩუა (პეგასი)
მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი,
მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი
(პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე
ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული)
მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი

წყარო: სპორტის და ახალგაზრდობის სამინისტრო